Yürümek kilo vermenize yardımcı olabilir mi? Bir günün ne kadar uzun yürümesi en faydalısıdır?

Bazı insanlar için kilo vermek korkunç bir mücadeledir. Sporu sevmezler, egzersiz yapmaları gerekse bile, yürümek gibi en rahat yolu seçerler.

Kilo kaybı, kalori alımı ve kalori tüketiminin birliğidir. Egzersiz yapmadan basit diyet kontrolüne güvenmek istiyorsanız, kilo veremezsiniz. Diyet kontrolü olmadan basit egzersizlere güvenmek istiyorsanız, bu da başarılı olmayacaktır .

Bununla birlikte, diyetinizde belirli bir miktarda kalori varsa, yürüyüş dahil egzersiz yaparsanız daha hızlı kilo verirsiniz! Yürüyüş de kilo vermenize yardımcı olabilir.

Kilo vermek için yürüyün, her gün ne kadar yürümeniz gerekiyor?

Araştırmalara göre yürüyerek zayıflamak istiyorsanız günde yaklaşık 15 dakika yürümek yeterli değil.

İsviçre’deki Cenevre Üniversitesi’ndeki bir biyometrik araştırma merkezi, günde 15 dakika yürümenin kalp ve ruh hali için iyi olduğunu söyledi. Yürüyerek kilo vermek için yürüme mesafesini ve hızını artırmanız gerekir.

Bir başka araştırma, kilo vermeye çalışan kişilerin 15 dakika tempolu yürüyerek günde 100 kcal yakmaları gerektiğini öne sürüyor. Ama aslında 15 dakikalık tempolu yürüyüş, 100 kilokalori yakmaktan çok uzak.

Araştırmacılar, beş yıllık bir süre boyunca yaşları 35 ile 74 arasında değişen 6.010 İsviçreli erkek ve kadından oluşan bir örneklem üzerinde çalıştı.

Bu kişilerin günlük yağ yakma planına göre günlük yürüyüş egzersizlerinin yoğunluğu konusunda öneriler verildi. Katılımcılar sırasıyla yavaş, orta, hızlı yürüme ve sprint yürüme hızında 15-30 dakika yürüyecek şekilde düzenlenmiştir. Farklı hızlar, farklı metabolizma hızına ve yağ yakma miktarına karşılık gelir.

Örnek toplama ve karşılaştırma yoluyla, veri sonuçları aşağıdaki gibidir:

Yetişkinler için (ortalama olarak), 15 dakikalık yavaş bir yürüyüş günde sadece 9 kcal yakacaktır.

Yetişkinler için (ortalama olarak), günde 30 dakika yavaş yürümek sadece 25 kcal yakar.

Yetişkinler için (ortalama olarak), 15 dakikalık orta dereceli bir yürüyüş günde 36 kilokalori yakar.

Yetişkinler için (ortalama), 30 dakikalık hızlı bir yürüyüş günde 129 kilokalori yakar.

Sonuç olarak: egzersiz ne kadar yoğun olursa, o kadar fazla yağ yakarsınız.

Bununla birlikte, yürüyerek kilo vermek istiyorsanız, makul bir hızda (saatte en az 6.000 adım) yapılmalı ve önemli kilo kaybı elde etmek için seans başına 45 dakikadan fazla sürmelidir.

Yürüyüş hızı anahtardır

Yürüme hızı, kilo vermenin anahtarıdır, her seferinde tempolu yürüyüş veya adım arasında 30-45 dakika içinde kalın, kilo kaybı etkisi çok açıktır.

Walkingpad ile yürüyüş herhangi bir zamanda yapılabilir, yürüyüş kilo kaybı her zaman aynı etkiyi göstermez, en iyi zaman akşam yemeğinden 2 saat sonradır.

Her yürüyüş mesafesi, en iyisi için 5-10 kilometre arasında olmalıdır. Yeni başlayanlar mesafeyi azaltabilir ve ardından kendi durumunuza göre yoğunluğu kademeli olarak artırabilir, ne kadar hızlı olursa o kadar iyidir, ancak kişinin fiziksel durumuna göre yapmalıdır. İlk aşamada sabit hızda yürüyün ve sonraki aşamada değişken hızda yürümeye çalışın.

Her gün yürümek en önemli şeydir

2-3 ay boyunca her gün 30-45 dakika bu şekilde yürüyün ve önemli sonuçlar göreceksiniz. Kilo vermeye ek olarak, günde 30 dakikadan fazla yürümenin sağlığı iyileştirdiği ve ömrü uzattığı gösterilmiştir .

Yürümek, kilo vermenin en basit yoludur, çünkü basittir, bu nedenle neredeyse herkes için uygundur ve ayrıca basit olduğu için, bu nedenle bakımı daha kolaydır, kilo verebilir bu küçük şey devam etmeye devam eder, geri kalanı Etki, zaman olabildiğince uzun.

Tags: No tags

Comments are closed.